Bezpieczne tempo chudnięcia u 8-letniego dziecka

Moje dziecko ma 8 lat i waży zbyt dużo. Wykluczyliśmy słodycze i zwiększyliśmy aktywność fizyczną. Czy są jakieś normy do ilu dkg. powinno chudnąć takie dziecko na tydzień? nie chcielibyśmy zrobić krzywdy dziecku z powodu braku jakichkolwiek witamin itp.

Witam.
Dzieci w tym wieku chudną do 0,5 kg na tydzień i jest to zdrowy ubytek wagi. W diecie u dzieci powinny znaleźć się warzywa i owoce, ryby( co najmniej 2 razy w tygodniu), mięso chude. Bardzo ważna jest też regularność posiłków, a jeżeli dziecko odczuwa głód między posiłkami to może do godz.17 podjadać owoce po 17 godz. warzywa. Proszę nie zapominać o szklance mleka 1,5% przed snem. Dzieci mogą mieć jeden dzień w tygodniu słodycze ( ale delikatnie). Oczywiście proszę nie zapomnieć również o wodzie 1-1,5l dziennie(niegazowana).
Pozdrawiam
Julita Krawczyk

Przez wprowadzenie zdrowego, racjonalnego odżywiania u dziecka i wprowadzenia aktywności fizycznej w rozsądnych ilościach krzywdy Państwo dziecku nie zrobicie, jedynie mu pomożecie. Nie można dokładnie określić jaki spadek masy ciała u dziecka w tym wieku jest prawidłowy, ponieważ każdy organizm jest inny. Dzieci w tym wieku rosną i w związku z tym oczywiste jest, że waga nie musi nawet spadać, a dziecko się wysmukla.