Bezpieczny seks po odstawieniu tabletek - jak to jest?

Szanowna Pani Doktor, Szanowny Panie Doktorze! Od kilku lat brałam tabletki antykoncepcyjne. Z uwagi na negatywne ich skutki (suchość pochwy, obniżone libido) postanowiliśmy zrobić sobie przerwę. Siedem dni temu dostałam "prawdziwą" miesiączkę (pierwszą po "odstawieniowej"). Wiem, że ryzyko zajścia w ciążę po ostawieniu tabletek jest bardzo wysokie. Jak jednak wyglądają kolejne miesiące po ostawieniu tabletek? Innymi słowy, kiedy mój cykl będzie naturalny, tzn. ryzyko zajścia w ciąże, nie będzie wyższe, niż w cyklu niezaburzonym antykoncepcją? Serdecznie dziękuję za odpowiedź!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Jeżeli nie planujecie Państwo ciąży w najbliższym czasie to niezbędne jest prawidłowe stosowanie antykoncepcji niezależnie od zwiększonych lub zmniejszonych szans na poczęcie.
Badania kliniczne wykazały, że zwiększona płodność obserwowana jest jedynie w pierwszym miesiącu od ostawienia tabletek. W następnych cyklach nie obserwuje się już takich zależności.

Pozdrawiam