Bezpodstawne oskarżanie przez ojca o uzależnieniu od narkotyków

Witam. Mam 25 lat i mam problemy z ojcem.caly czas dawniej wmawial mi ze pilem alkohol i robil awantury. Jesli mnie nie bylo w domu to zawsze ze na piciu. Z czasem doszlo doniego ze nie pije i wtedy zaczelo sie ze biore narkotyki.Nie biore nic a on ze jestem uzalezniony. jak mnie nie bylo w domu to szukal mnie , i zawsze mial problemy do kazdego kogo znalem. teraz pojechal na prokurature , policje bo chce mnie na leczenie dac do szpitala psychiatrycznego. co ja mam zrobic z tym wszystkim?

Może warto skorzystać z pomocy psychologa i przyjrzeć się bliżej relacjom z ojcem i w ogóle relacjom rodzinnym, a także doświadczeniom, które wpłynęły na brak zaufania w Państwa relacji? To ułatwi zmianę i poszukiwanie bardziej akceptowalnych dla obu stron form komunikacji i zaangażowania w relację.

Dzień Dobry,
ma Pan 25 lat może czas zacząć swoje autonomiczne życie a ojca odwiedzać ? Skoro ta relacja jest tak trudna jak razem mieszkacie. Pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka