Bezradność i lęk po wypadku samochodowym

Od wypadku który zrujnował życie moje i mojej rodziny minęło już 7 lat. Nie przyczyniłem się do niego wcale, aby zrozumieć co się stało pojechałem w wakacje do sadu aby w aktach poznać okoliczności. Bardzo mi ta luka w życiorysie dokuczała ale jest bez zmian, budzę się i widzę jak wynoszą mnie z auta. Moja bezradność w tamtym czasie i to, że nie mogłem kontrolować sytuacji mnie zniewala. Miałem już myśli rezygnacyjne wiem, że potrzebuję pomocy psychologa ale nie mam kasy

Pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Z prawdziwą przykrością przeczytałem Pana list. Siedem lat cierpienia... współczuję bardzo. Z tego co napisał Pan wydaje się, że kluczowe znaczenie dla Pana wyleczenia ma konfrontacja z bezradnością - tą samą która doprowadziła do wypadku i której doświadcza Pan od siedmiu lat. Bezradności wobec swojego samopoczucia, wobec systemu leczenia - braku pomocy. Być może "dobrym" pierwszym krokiem byłoby zapytanie w regionalnym oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia, gdzie może Pan skorzystać z pomocy psychologa opłacanego przez NFZ. Czasem może trzeba miesiąc czy nawet dwa poczekać, ale być może warto. Zachęcam do zapytania i chętnie się dowiem, co z tego wynikło. Być może wspólnie znajdziemy placówkę, w której będzie Pan mógł otrzymać skuteczną pomoc. Pozdrawiam