Bezradność i słabość a myśli samobójcze

Witam. Mam 20 lat i chlopaka 4 lata (32lata). Od dziecka Mam mysli samobojcze, lecz ostatnio coraz czesciej mysle o sensie istnienia, mam chyba nerwice ( przynajmniej tak czuje). Moj facet czasami mi mowi o innych laskach np. Ze byl u jakiejs albo ze rozmawial z "nia" i obgadywali mnie. Nie wytrzymuje tego to wszystko we mnie sie tłumi i w końcu wybuchne. Czuje wielka bezradność i slabosc. Co mam zrobic? Nie zostawię go bo go kocham albo to raczej uzależnienie. Nie potrafię odejsc. PPozdrawiam

Witam, powinna Pani jeszcze dzisiaj udać się do lokalnego psychoterapeuty lub psychiatry i opowiedziedź mu to wszystko, a szczególnie o swoich myślach samobójczych. Mianowicie może to być początek depresji - a to niezwykle groźna choroba. Proszę naprawdę nie zwlekać. Pozdrawiam i życzę zdrowia

Witam,
Wydaje mi się, że powinna Pani bezwzględnie zgłosić się do psychologa. Wymienione przez Panią dolegliwości świadczą o potrzebie psychoterapii. Dodatkowo warto skonsultować swój stan psychiczny u psychiatry.
Pozdrawiam

Dzień dobry, myślę, że jest bardzo Pani ciężko i to od wielu lat; jak Pani zauważyła "myśli samobójcze" towarzyszą Pani od dzieciństwa. Podejrzewam, że brakowało Pani zarówno w przeszłości, jak i obecnie oparcia w rodzinie i bliskich. Myślę, że nie ma innego wyjścia , jak zgłosić się do psychoterapeuty. On poświęci Pani należytą uwagę i postara się pomóc. Na to jednak potrzeba więcej czasu i wielu spotkań; drogą internetową nie otrzyma Pani należytego wsparcia.

Sugeruję zatem udanie się po pomoc do psychoterapeuty. Może Pani szukać kontaktu z terapeutą, zarówno w publicznych i niepublicznych przychodniach, (posiadających umowę z NFZ), jak i w prywatnych gabinetach psychoterapeutycznych (konsultacje i sesje terapeutyczne odpłatne).

Pozdrawiam