Bezsenność i częste wybudzanie w nocy

Witam. Nie wiem jak mam sobie poradzić z bezsennością. Niezależnie o której wieczorem idę spać, budzę się ok. godz 6, 7 rano i więcej nie mogę już usnąć. Czasami zdarza mi się jeszcze usnąć na chwilę ale to na ok. 15 min i znowu się budzę i tak kilka razy. Rano wstaję bardzo zmęczona i zdenerwowana. Leki ziołowe nie pomagają. Być może przyczyna leży w tym że parę lat temu wstawałam do pracy ok. godz 5 rano. Od tego czasu zaczęły się te problemy. Proszę o pomoc, bo nie wiem już co robić!

Witam Panią. Po przeczytaniu Pani opisu z przekonaniem mogę napisać, że Pani organizm został rozregulowany. Nie sądzę by pojedyncza sytuacja kiedy wstała Pani o 5 rano była przyczyną owego rozregulowania. Dość częstym źródłem problemów ze snem jest duża ilość stresu w życiu, czasem utrzymująca się przez pewien określony czas. Kiedy piszę o rozregulowaniu mam na myśli zaburzenie rytmu snu (odpoczynku) i czuwania (aktywności). Kiedy nasz organizm a w nim układ nerwowy ma podwyższoną aktywację trudno mu przejść z fazy czuwania w fazę odpoczynku. Proszę prześledzić czy źródłem Pani problemu nie jest stres. Jeśli tak jest potrzebuje Pani bezpośredniego kontaktu z psychologiem podczas którego możliwe będzie precyzyjne rozpoznanie problemu i właściwa pomoc. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Dzień dobry
Troszkę mało informacji o tym, z czym "boryka" się Pani obecnie na co dzień: praca? studia? trudna relacja?
A może przeciążenie obowiązkami?
Przypomnę podstawowe zasady, by dobrze spać: kładziemy się i wstajemy zawsze o tej samej porze, chodzimy na spacer - min. 30 min., dbamy o regularne zdrowe posiłki itp.

Jeśli to nie pomaga, to warto porozmawiać z przyjaciółką - może coś podpowie, co umyka Pani uwadze.

Ostatecznie :) warto pójść do psychiatry - po leki dopasowane do Pani potrzeb, a także by pomyśleć o psychoterapii. W Poznaniu polecam osoby pracujące w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej.
http://wtts.edu.pl/wtts/czlonkowie/
Można prywatnie lub na NFZ
Ma Pani 21 lat, a o 5 rano wstawała Pani do pracy kilka lat temu, to znaczy że wtedy coś działo trudnego w Pani życiu. Może teraz coś / ktoś przypomina Pani o dawnych kłopotach...

Życzę poprawy snu i powodzenia!
Łucja Fitchman

Budzenie ok godziny 7, jest jak najbardziej prawidłowe- i wygląda,że w kwestii budzenia ma Pani uregulowany zegar biologiczny. Pozostaje kwestia kładzenia się spać. Nic Pani nie pisze czy ma trudności z zasypianiem...Wiem też na pewno,że bardzo duży wpływ ma nasze nastawienie do snu, ilości, jakości... Jeśli kładziemy się spać z lękiem,ze znowu się nie wyśpię ,znowu będą problemy... to będą.

www,pomocpsycholog.pl