Bezsenność i uczucie osłabienia rąk

witam. od kilku dni cierpie na bezsennosć , ponieważ czuje ze z moim cialem dzieje sie cos dziwnego. cale rece sa słabe , nie moge przez to zasnąć , te uczucie mnie dekoncentruje . te uczucie przechodzi na całe ciało , czuje jak słabnie , z dnia na dzien mam mniej sił . w nocy kiedy to sie dzieje , staje sie nerwowa , wybucham płaczem , nie moge tego opanowac. co to moze byc ? co dzieje sie z moim ciałem ?

Lek. Katarzyna Szymczak

Wskazane badanie lekarskie i diagnostyka, może objawy występują na tle nerwowym? Miała Pani ostatnio jakieś stresy?
Pozdrawiam

Sugerowałabym zapytać samą siebie skąd takie problemy z bezsennością.
Jeżeli przez wiele nocy z rzędu źle śpimy w efekcie czujemy się przygnębieni, zmęczeni, a nasz system odpornościowy jest osłabiony. Skutki braku dobrego snu są dramatyczne dla naszego organizmu, dlatego warto o niego dbać.

Przez długi czas byliśmy przekonani, że bezsenność jest powodowana obniżeniem nastroju i zaburzeniami psychicznymi. Jednak teraz naukowcy sądzą, że sytuacja przedstawia się odwrotnie: zbyt krótki sen skutkuje depresją i problemami behawioralnymi.

Zachęcam do konsultacji z mądrym psychologiem klinicznym.

Serdecznie pozdrawiam,
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY/PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl