Bezsenność i uczucie samotności

Od ok 7 lat cierpię na bezsenność nie przespałem jednej nocy śpię po godzinie budzę sie mam duzo myśli. Jestem niezadowolona z zycia. Często chciałabym umrzeć czasami myśle o samobojstwie. Zamknęłam sie w sobie. Jeżeli ktoś pyta czy jest w porządku udaje i mowię ze tak. Nie potrafię sie cieszyć lubię pozostawać w domu w samotności. Co to moze być ?

Witam,

Może zamiast pytania co to może być, lepiej zastanowić się co można z tym zrobić żeby było inaczej. Najprawdopodobniej choruje Pani na depresję, proszę umówić się na wizytę u lekarza psychiatry.

Nie jest możliwe postawienie diagnozy bez bardziej szczegółowego przyjrzenia się Pani sytuacji- temu, ci Pani przeżywa, co się dzieje w Pani życiu. Dlatego chciałabym zachęcić Panią do wizyty u lekarza psychiatry (może zasadne będzie skorzystanie z farmakoterapii) oraz psychologa/ psychoterapeuty (tam będzie mogła Pani zastanowić się z pomocą specjalisty nad przyczynami takiego stanu oraz nad tym, jak temu przeciwdziałać).

Witam,
może to być depresja, zalecałabym kontakt z lekarzem psychiatrą. Przewlekłe problemy ze snem, brak zadowolenia z życia oraz myśli o samobójstwie są bardzo poważnymi przesłankami do leczenia. Proszę jak najszybciej udać się do lekarza psychiatry, lekarz dokona diagnozy i wyjaśni dalszy sposób postępowania.

Z tego, co Pani pisze wnioskuję, że życie przestało smakować i cieszyć. Objawy sugerują depresję. Proszę koniecznie o siebie zadbać i zgłosić się do najbliższej poradni psychologicznej, gabinetu, Poradni Zdrowia Psychicznego. Rekomenduję pomoc psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego (proszę o takiego psychologa zapytać, kiedy będzie Pani umawiała wizytę).

Witam. Proszę rozpocząć leczenie. Proszę zgłosić się na konsultację do psychiatry i do psychoterapeuty. Pozdrawiam

Witam,
opisane przez Panią problemy sugerują zaburzenia nastroju, jednak do postawienia pełnej diagnozy potrzebna jest konsultacja z psychoterapeutą lub psychiatrą. W konsekwencji której specjalista wybierze odpowiednią formę pomocy dla Pani (psychoterapia lub/i farmakoterapia).

Życzę powodzenia, pozdrawiam serdecznie!

Witam, na podstawie tego krótkiego opisu można wysunąć podejrzenie zaburzeń nastroju; objawy świadczą o zaburzeniach z kręgu depresji. Jednak dokładną diagnozę powinien postawić lekarz psychiatra- zachęcam Panią do takiej konsultacji.

Witam , mnie również wygląda to na depresję, konieczna jest wiec wizyta u psychiatry, który ustawi właściwe leczenie oraz długoterminowa terapia psychoanalityczna. Bowiem najprawdopodobniej wystąpiła w Pani życiu jakaś sytuacja, która spowodowała taką właśnie psychosomatyczną reakcję organizmu. Być może poczuła się Pani wobec tej sytuacji bezradna. Istnieją poradnie działające na Fundusz, więc terapia jest darmowa. Warto znaleźć sobie angażujące zajęcie. Nie napisała Pani, czy Pani pracuje zawodowo, ten czynnik może mieć również znaczenie. W internecie znajdzie Pani informacje dotyczące sposobów przygotowania sie do snu. Warto też szczególnie przed snem stosowac długie spacery dla uspokojenia organizmu. Pozdrawiam