Bezsenność i wewnętrzny niepokój

Witam,jestem matką 2 dzieci przebywam za granicą wraz z mężem ciężko pracujemy ostatnio pojawił sie u mnie problem z bezsennościa zaczelo sie to 2 miesiące temu za miesiąc wjeżdżamy do Polski na stałe mąż zostaje ja wracam z dziecmi wykanczamy dom w Pl dzieci zaczynajja szkołę ja tez sie zapisalam do szkoly duzo mam rzeczy do zrobienia czuje caly czas taki wewnetrzny niepokój stres i jestem wyczerpana jak juz zasypiam cos mnie wybudza nie potrafię zasnąć a jak sie to bardzo płytko

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Stres i niepokój bardzo często wpływają na jakość snu. Można podejrzewać, że u Pani nocne wybudzanie się ma również podłoże lękowe. Być może obawia się Pani o przyszłość, o rozłąkę z mężem, przeprowadzkę i ogrom spraw które trzeba będzie pozałatwiać w Polsce.
Postrzeganie rzeczywistości zależy w dużej mierze od tego, jak o niej myślimy. Proszę spróbować popatrzeć na przyszłość w optymistyczny sposób. Czeka Państwa nowy etap, nowe wyzwania, ale też pewnie sporo przyjemności, nowy dom, znajomości, zdobywanie nowych umiejętności w szkole.
Jeżeli nie potrafi Pani sobie poradzić z trudnymi uczuciami i wysokim poziomem stresu, gorąco zachęcam do podjęcia terapii u psychologa/psychoterapeuty. To pomoże Pani odzyskać spokój i zastanowić się czego tak naprawdę się Pani obawia.

Pozdrawiam serdecznie.

Witam Panią. Myślę, że jednym z możliwych wyjaśnień co może być źródłem Pani problemów ze snem jest rytm w jakim Pani żyje. Napisała Pani o ciężkiej pracy za granicą, dużo ma Pani na głowie, odczuwa Pani wewnętrzny niepokój, stres i wyczerpanie. Poza tym Pani z dziećmi wraca do Polski a mąż zostaje. To co zwraca mi uwagę w Pani opisie to duży wysiłek powodujący zmęczenie, cele, które stara się Pani zrealizować i zmiany przed Panią jak np. powrót do Polski. Każdy z tych faktów z osobna a już z pewnością wszystkie razem mogą doprowadzić do rozregulowania Pani układu nerwowego. To powoduje, że trudno przejść z bardzo wysokiej aktywności do odpoczynku jaki powinien towarzyszyć podczas snu. Prawdopodobnie ilość spraw o których Pani myśli oraz faktyczna aktywność w ciągu dnia powodują duży poziom aktywacji w Pani organizmie a to utrudnia odpoczynek jakim jest sen. Proszę się temu mojemu przypuszczeniu przyjrzeć. Jeśli "coś w nim jest" to z pewnością potrzebuje Pani pomocy i wsparcia innych osób, żeby zdjąć z siebie nieco spraw i zadań. Jednak powrót do równowagi i pokonanie problemów ze snem może wymagać czasu. Proszę o siebie zadbać. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Dzień dobry, pisze pani, że ciężko pracuje - to już pierwszy powód pani stanu. Zastanawiam się jak wyglądają pani rytmy dobowe - czy kładzie się pani spać o tych samych porach, czy przed snem ma pani czas na wyciszenie się. Dodatkowym, a być może głównym powodem pani stresu jest fakt zbliżania się dużej zmiany w pani życiu - powrót do Polski, dodatkowo mąż zostaje za granicą. Ważne aby rozmawiała pani o swoich obawach, lękach z kimś bliskim, z mężem. Dodatkowo po powrocie do Polski jeżeli sytuacja się nie zmieni zachęcam do kontaktu z psychologiem - psychoterapeuta i omówienia z nim swoich stanów. Pozdrawiam.