Bezsenność i zaburzenia erekcji przy nerwicy

Witam, rok temu zdiagnozowano u mnie nerwicę, z czym łączy się szereg objawów, które powodują, że martwię się o przyszłość: bezsenność (dzięki farmakoterapii sypiam, ale na lekach), zaburzenia erekcji podczas zbliżenia z dziewczyną (mam poranne erekcje) oraz bóle głowy i fale gorąca. Usłyszałem opinię, że nerwicę wyleczyć bardzo trudno. Czy objawy, o jakich piszę (zwłaszcza impotencja i bezsenność) są czymś STUPROCENTOWO ULECZALNYM? Obecnie czekam w kolejce na psychoterapię.

Rokowanie w nerwicach jest korzystne, ale zwykle wymagające leczenia czasami przez dłuższy okres.
W nerwicach nie ma impotencji, ale jedynie są problemy potencji.
Psychoterapia w nerwicach ma pierwszoplanowe znaczenie.
W medycynie generalnie rzadko mamy 100% wyleczenia ( za wyjątkiem wielu spraw chirurgicznych i zakaźnych).
Zwykle jest to kontrolowanie choroby, likwidacja objawów, poprawa funkcjonowania - ale to jest dużo i coraz więcej...
Niezależnie od leczenia nerwicy proponowałbym odwiedzić lekarza seksuologa. Z zaburzeniami wzwodu medycyna seksualna radzi sobie zwykle dobrze.
Pozdrawiam. JW, Poznań.

Długoterminowa psychoterapia psychodynamiczna jest skuteczną metodą leczenia wiekszości nerwic. Obecnie w ramach NFZ można korzystać jedynie z psychoterapii przez 12 tygodni, co absolutnie nie jest wystarczające w Pana przypadku. Jedyną opcją jest więc późniejsze leczenie prywatne. Proszę się upewnić, że specjalista, którego Pan wybierze ma kwalifikacje psychoterapeutyczne w nurcie psychodynamicznym.