Bezsenność - jakie mogą być przyczyny?

Od kilku dni mam problem ze snem. Kładę się normalnie spać po przyjściu z pracy, zasypiam w miarę szybko i budzę się po godzinie, dwóch. Gdy próbuję zasnąć ponownie, nie da się. Czuje się wypoczęty, ale mija 6-7 godzin i ledwo stoję. Co może być nie tak??

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Nie jest dla mnie do końca czytelne, czy stosuje Pan popołudniowe drzemki po przyjściu z pracy. Jeśli tak, może to być przyczyną trudności z zasypianiem w godzinach wieczornych.

Przyczyną krótkotrwałej bezsenności jest najczęściej stres i nieprawidłowe nawyki związane z zasypianiem. Poza tym istnieje wiele potencjalnych powodów bezsenności natury psychicznej (np. depresja, lęk, używanie substancji psychoaktywnych), jak i  somatycznej (np. przewlekłe choroby układu oddechowego, zaburzenia hormonalne) oraz specyficznych zaburzeń snu. Polecam Panu informacje dostępne w dziale: http://portal.abczdrowie.pl/bezsennosc

Z pozdrowieniami