Bezsenność męczy mnie od kilku dni - jak dobrze spać?

Dwa tygodnie temu zachorowałem, podczas choroby co drugi dzień męczyła mnie bezsenność. Jak wyzdrowiałem, miałem od razu mocno zakrapianą imprezę, spałem po niej około 5 godzin (po alkoholu akurat zawsze budzę się szybko i później już nie zasnę), a czułem się o niebo lepiej i miałem nadzieję, że po wyczerpującym dniu wyśpię się dobrze, a spałem około 4 godzin (normalnie bym spał 9 i miał ochotę wyrzucić budzik przez okno). Było to wczoraj, a dzisiaj sytuacja się powtórzyła i czuję się już tak beznadziejnie, jak nigdy w życiu. Co może mi pomóc?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Jeśli chce Pan poprawić jakość swojego snu, powinien Pan całkowicie odstawić alkohol. Alkohol niszczy struktury mózgu, które regulują sen. Ponadto, jeśli w trakcie choroby zażywał Pan leki, mogło dojść do interakcji, które spowodowały np. paradoksalną reakcję na jego zażycie.

Krótkotrwała bezsenność zazwyczaj nie wymaga leczenia. Lekarz rodzinny lub psychiatra może Panu przepisać leki nasenne do krótkotrwałego zażywania, które pomogą przywrócić dotychczasowy rytm snu i czuwania.

Z pozdrowieniami