Bezsenność, potliwość a wyniki badań hormonalnych

Mam 24 lata i od jakiegos czasu zle sie czuje: sennosc w ciagu dnia, bezsennosc w nocy, potliwosc rąk i stóp mimo to uczucie zimna. Sucha skora. Spadek wagi (nieznaczny). Czesty głod. Jestem nerwowa. Robilam badania tarczycy i tsh mam 2,91 FT4 1.70 czy powinnam isc do lekarza i to leczyc? Jakie powinnam miec tsh w moim wieku?

Renata GrzechociĹska

TSH dla wartości referencyjnych jest w normie. Proponuję udać się do dermatologa lub endokrynologa w celu dalszej diagnostyki.

Według norm międzynarodowych norma TSH mieści się w zakresie 0,2 - 2,0.
Wskazana jest wizyta u endokrynologa - młode kobiety muszą brać pod uwagę ciążę - bardzo ważne jest prawidłowe stężenie hormonów tarczycy, szczególnie w pierwszych trzech miesiącach.