Bezsenność przy leczonej bulimii

Coś mi dolega oprócz bulimii? Od 5 l mam bulimię i wiem to na pewno.Udało mi się przez 1,5 r. prawie zaprzestać prowokowania wymiotów. Mocno się denerwuję, trzęsą mi się ręce, boli mnie głowa, często muszę sprawdzać kilkanaście razy czy coś zrobiłam, choć wiem że tak, ale boję się błędu. Mam problemy z nauką, a wcześniej tak nie było, bywają okresy głębokiego smutku, płaczę i dużo śpię.Po jakimś czasie wszytko się zmienia i staję żywa, rozmowna, tylko nie mogę zasnąć. I tak naprzemiennie..

Brzmi jak zaburzenie afektywne dwubiegunowe (ale tylko brzmi - bez większej ilości szczegółów nic nie można powiedzieć na pewno). Z pewnoscią ma pani problem nerwicowy. A w związku z tym polecam podjąć psychoterapię - bez niej problem może narastać (tym bardziej, że już przez 5 lat nie poradziła sobie pani samodzielnie z bulimią, zatem rokuje to, że niezbędna jest pomoc specjalisty). Pozdrawiam.

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam.
Myślę, że warto podzielić się tymi informacjami na spotkaniu z psychologiem lub psychiatrą, który wraz z Panią podejmie odpowiednie kroki w stronę poprawy Pani stanu zdrowia. Objawy, które Pani opisała nie pozwalają funkcjonować w sposób stabilny, spokojny, wyrywają Panią z obranej lub zaplanowanej przez Panią ścieżki. Musi to być dla Pani niezwykle trudne i męczące doświadczenie. Tym bardziej zachęcam do wizyty u specjalisty.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Michał Pyter
http://michalpyter.com