Bezsenność u 20-letniej kobiety

Co może być przyczyna bezsenności mam 20 lat ale czuje się jak 50 letnia babcia która nie może spać ...

Przyczyn bezsenności może być wiele: od somatycznych po emocjonalne. Dlatego warto najpierw je zdiagnozować, a potem poszukać sposobów poradzenia sobie. Najpierw warto wybrać się do lekarza, który zleci odpowiednie badania. Jeśli okaże się, że od strony fizycznej nie dzieje się nic niepokojącego, warto rozważyć psychoterapię.
Elżbieta Grabarczyk
http://ppp-salamandra.blogspot.com/

Witam,
Przyczyn bezsenności jest wiele poczynając od tych natury somatycznej na czynnikach psychogennych kończąc. Proponuję udać się do lekarza w celu wykonania podstawowej diagnostyki medycznej. Po wykluczeniu przyczyn natury biologicznej należy rozważyć podłoże psychologiczne takie jak stany depresyjne czy lękowe. Zachęcam do wizyty u wybranego psychologa.
Pozdrawiam