Bezsenność u 61-latki

proszę o pomoc zażywałam melatonine wszystkie dostepne środki ziołowe cierpie na bezsenność śpie 2 godz ,matka moja na bezsenność leczyła się 40 lat spała po 3 tabl clonazepanu przedtem tardyl nie chciałabym takich uzależniających mam 61 lat ale bardzo dużo obowiązków a jestem wykończona

Najlepiej będzie jeśli wybierze się Pani do lekarza specjalisty, który po wysłuchaniu problemu dobierze środki farmakologiczne. To, co mogę polecić biorąc pod uwagę Pani krótki opis sytuacji, to "trochę zwolnić". Pisze Pani, iż ma "bardzo dużo obowiązków i jest wykończona" - długotrwale utrzymujący się taki stan rzeczy może doprowadzić do wielu komplikacji natury fizjo- i psychologicznej. Proszę wprowadzić hierarchię obowiązków, ustalić sobie ramy czasowe na każdy element, znaleźć czas na swoje hobby/pasję która pozwala się Pani zrelaksować. Polecam także zastosowanie treningu relaksacyjnego (np. trening Jacobsona, bądź Schultza), które dadzą Pani moment wyciszenia i spokoju. Powodzenia!

Witam, warto zgłosić się do neurologa lub psychiatry, aby ustalił proces leczenia bezsenności. Istnieją skuteczne leki na leczenie bezsenności i w ogóle nie uzależniające. Pozdrawiam