Bezsenność, zmęczenie, lęk - czy to jakaś choroba?

Mam 19 lat, mieszkam z narzeczonym, opiekuję się 3-letnią siostrą, mama ciągle pracuje. Moja mama zawsze dużo pracowała, nigdy nie miała czasu... Teraz, gdy pojawiła się siostra, już prawie wcale nie rozmawiamy. Ciągle się zastanawiam czy to dobry pomysł, że wyprowadziłam się od mamy... Na samym początku byłam zazdrosna o siostrę teraz widzę, że dla niej mama też nie ma czasu. Nie wiem, czy to ma jakiś wpływ na moje dolegliwości, ale wolę napisać. Wracając do moich problemów: bezsennośc lub sennośc na przemian, silny ból w okolicach skroni i z tyłu głowy, zmęczenie bez powodu, niska temperatura ciała (obecnie 35,2), bardzo częste zmiany nastroju (w jednej chwili śmieję się, a za chwilę płaczę bez większego powodu, czasami też wpadam w szał i mam lęki...) Mam nadzieję, że mi państwo pomogą. Z góry dziękuję.

Witam serdecznie,
Bóle głowy w okolicach skroni to częsty objaw napięciowych bólów głowy, które mogą być związane z przemęczeniem i depresją. Na depresję mogą również wskazywać takie objawy, jak zaburzenia snu, poczucie braku energii, drażliwość. Łagodną depresję można leczyć wyłącznie przy pomocy psychoterapii, w leczeniu umiarkowanej depresji konieczne jest włączenie leków przeciwdepresyjnych.
Proponuję, abyś skorzystała z konsultacji psychiatry i zapisała się do psychologa. Z Twojego opisu wynika, że znajdujesz się w trudnej sytuacji, w której powinnaś skorzystać z profesjonalnego wsparcia. Możesz skorzystać z bezpłatnej pomocy - wystarczy zadzwonić do najbliższej poradni zdrowia psychicznego i umówić się na wizytę.
Serdecznie pozdrawiam

Witam,

wymagana jest szczegółowa diagnostyka i konsultacje specjalistyczne; internistyczna, neurologiczna oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego, zalecane jest wsparcie psychologiczne i ukierunkowane leczenie.

Pozdrawiam serdecznie