Bezskuteczne odchudzanie od kilku lat u 24-latki

witam . mam 24 lata i waze prawie 90 kg . odchudzam sie juz od kilku lat i zamiast chudnac to tyje... robia mi sie straszne rozstepy na brzuchu i nie tylko. stosowałam juz roznego rodzaju tabletki za ktore płaciłam nawet po 400zł / mies. i nic. prowadze aktywny tryb zycia gdyz cały czas jestem w ruchu a do pracy dojezdzam rowerem... robiłam nawet 6 weidera ale po 3 tyg schudłam tylko 2 kg ... ta nadwaga niszczy mi zycie. juz nie moge na siebie patrzec . prosze o jakąkolwiek pomoc. pozdrawiam

Witam! Indywidualne zalecenia żywieniowe oraz zalecenia związane z zapotrzebowaniem na energie i poszczególne składniki odżywcze mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego i przeprowadzeniu odpowiednich pomiarów i/lub badań np. analizy składu ciała. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie www.diet-coaching.xaa.pl zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań. Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam serdecznie,

Na początek zalecam zrobić badania z uwzględnieniem cukru oraz TSH, aby wykluczyć niedoczynność tarczycy która przyczynia się do nadwagi i otyłości. Jeżeli z badań wyjdzie wszystko w porządku należy skupić się na prawidłowej diecie. W tym momencie nie jestem w stanie ułożyć konkretnego jadłospisu ponieważ mam za mało informacji na Pani temat ale jeżeli byłaby Pani zainteresowana można skontaktować się ze mną mailowo lub telefonicznie. Zrezygnuje Pani z różnego rodzaju tabletek ponieważ one najczęściej nie działają a skupi się Pani na racjonalnym odżywianiu. Dieta nie powinna kojarzyć się z głodówką i łykaniem suplementów a stać się zdrowym stylem życia. Posiłki powinny być spożywane regularnie (5 posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami. Nie można pomijać żadnego z posiłków, nie zamieniać kilku posiłków na jeden z wielu składników.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać 3-4h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. Dziennie dopuszcza się spożycie 2 łyżek oliwy z oliwek w potrawach. Należy unikać potraw smażonych i tłustych oraz żywności typu fast food. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne ale ograniczać sól.
Unikamy również cukru, słodyczy a także żywności silnie przetworzonej typu instant, parówki, pasztety itp Należy czytać etykiety. Zawsze należy zwracać uwagę nie tylko na wartość kaloryczną, ale także na zawartość tłuszczów nasyconych, cukrów i sprawdzać, czy produkt zawiera mało sodu.
Dieta powinna być dostosowana do Pani dziennego zapotrzebowania energetycznego.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk