Bezskuteczne odchudzanie u 18-latki

Witam, mam 18 lat i przy wzroście 160cm ważę 65 kilo. Jestem załamana swoją wagą, szczególnie że przeszłam już wiele diet i na żadnej nie chudnę więcej niż 3kg przez kilka miesięcy (nawet na dukanie). Ćwiczę 7 godzin w tygodniu więc waga nie jest spowodowana brakiem ćwiczeń, nie jem słodyczy ani węglowodanów, jem 700-800 kalorii dziennie a mimo to mam wielki brzuch i uda. Cała moja rodzina jest chudziutka, tylko mnie się ten tłuszcz trzyma. Zaczynam już tracić nadzieję na poprawę, pomocy!!!

Szanowna Pani,
Przy swoim wzroście ma Pani prawidłową masę ciała i z medycznego punktu widzenia nie potrzebuje Pani odchudzania. Przyznam jednak, że dziwi mnie, iż nawet pomimo braku wyraźnej nadwagi nie chudnie Pani przy drastycznych tak ograniczeniach kalorycznych połączonych ze zwiększoną aktywnością fizyczną.
Proponowałabym Pani wykonanie podstawowych badań krwi, badania ogólnego moczu, oznaczenia poziomu glukozy na czczo i na wszelki wypadek sprawdzenia poziomu TSH pod kątem niedoczynności tarczycy. Warto bowiem sprawdzić, czy nie ma jakiś metabolicznych przyczyn, dla których ma Pani problem z redukcją masy ciała. Jeżeli wyniki badań okażą się być w normie, wówczas polecam Pani dietę o wartości energetycznej nie niższej niż 1200 kcal podzieloną na pięć małych posiłków, regularną aktywność fizyczną i uzbrojenie się w cierpliwość. Zapewni to optymalne tempo metabolizmu i szybsze chudnięcie niż na dietach ograniczających podaż energii poniżej 900 kcal/dobę. Pozdrawiam!