Bezskuteczne starania o ciążę

Witam Państwa. Piszę w sprawie starania się o ciążę. Mianowicie od ponad roku staramy się z mężem o upragnioną ciążę, a nadal nie ma jej. Jestem po jednej ciąży biochemicznej i od tego czasu cały czas nic nam nie udaje się. Jestem z mężem po badaniu nasienia, badaniu HSG, badaniu rezerwy jajnikowej, badaniu poziomu hormonów i wszystkie ,te badania wskazują, że jesteśmy zdrowi. Proszę poradzić mi co dalej, bo jestem zrozpaczona.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Niepłodność można stwierdzić w przypadku bezskutecznych starań o ciążę w przypadku uprawianych stosunków 2-3 razy w tygodniu przez rok. Jeżeli ten warunek został spełniony to proponuję obserwować swoje cykle tak aby można było wyznaczyć dzień owulacji oraz dni płodne, w które należy starać się o dziecko i niepłodne. Mogą Pani w tym pomóc dostępne w aptekach testy owulacyjne.
Pozdrawiam.