Bezskuteczne starania o ciążę od roku a psychiczna blokada

Od ponad roku staramy się o dziecko, bezskutecznie, jestem pod opieką lekarza czekam na zabieg laparoskopii, jednak terminy są bardzo odległe.Poziom hormonów udało się raczej uregulować farmakologicznie. Czy możliwe, że poodem tego, że nie zachodzę w ciążę jest blokada psychiczna? Jakie działania mogę podjąć by do czasu zabiegu ewentualnie przeczyścić jajowody? Czy są jakieś sposoby?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje jeszcze sprawdzić nasienie partnera a dopiero potem szukać przyczyny u Pani.