Bezskuteczne starania o dziecko od kilku miesięcy

Witam. Od kilku miesiecy staramy sie z partnerem o dziecko niestety bez efektu. Co moze byc przyczyna? Czy powinnam miec powody do niepokoju?

Mikołaj Cyganok

Witam! O niepłodności można mówić w przypadku, gdy są niepowodzenia w zajściu w ciąże przez parę, która współżyje regularnie przez minimum rok z częstością 3-4 razy w tygodniu, nie stosując żadnej metody antykoncepcyjnej. Proszę mieć na uwadze, że przyczyny niepłodności mogą występować zarówno po stronie partnera jak i partnerki. Jeżeli są Państwo zaniepokojeni niepowodzeniami, sugeruję udać się do ginekologa, który odpowiednio pokieruje dalszym procesem diagnostyczno-terapeutycznym.