Bezskuteczne starania o dziecko przy nieregularnych miesiączkach i stresie

Mam 30lat , z mężem jesteśmy 9miesięcy po ślubie, nie udaje mnie się zajść w ciążę choć próbujemy, dodam że mam problem z miesiączkami.Raz nie mam miesiączki dwa miesiące, a za jakiś czas mam co dwa tygodnie, bardzo minimalnie krwawię,a nie raz bardzo obficie, byłam u ginekologa i mówił że nie dzieje się nic niepokojącego ,cytologia dobry wynik, nie wiem co robić, jaki problem może u mnie być, czy to może być stres , który mi często towarzyszy, przeżyłam w życiu duży stres, co powinnam zrobić!

Dzień dobry!

Przy staraniach o ciążę należy być pod stałą opieką lekarza ginekologa, najlepiej w klinice leczenia niepłodności. Koniecznie jest odkrycie przyczyn np. tak nieregularnych miesiączek. Również mąż powinien poddać się badaniom płodności. Psychoterapia lub terapia małżeńska często jest dobrym i skutecznym wsparciem leczenia niepłodności (przyczyną mogą mieć charakter psychologiczny, blokad emocjonalnych, przeżytych traum), podstawą jest jednak opieka medyczna.

Pozdrawiam!