Bezskuteczne starania o dziecko u 44-latki

Witam serdecznie! Mam 44 lata i probowalam już 4 razy zaisc w ciąze po przez in vitro z nie swoich jajeczek.Nic z tego nie wyszlo i nie wiem co mam dalej robic bo bardzo pragnę mieć dzieci pomimo wieku.Jaka może być przyczyna ze zarodki nie zagniezdzają się i co zrobić aby zagniezdzily się?Mam zamiar po nowym roku znow probowac.Proszę podać jakies wskazówki co robic,lekarz nie dal mi takiej odpowiedzi.ENDOMETRIUM JEST PRAWIDLOWE.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Najczęstszą przyczyną niepowodzeń w zagnieżdżeniu zarodków jest ich nieprawidłowy rozwój, co zdarza się zarówno w warunkach in vitro, jak in vivo (czyli w organizmie kobiety). W chwili obecnej medycyna nie ma wpływu na rozwój zarodków, trzeba cierpliwie próbować dopóki nie trafi się na ten prawidłowy embrion, który będzie zdolny do zapoczątkowania ciąży. Drugą co do częstości przyczyną niepowodzeń jest nieprawidłowa lub niegotowa do implantacji śluzówka macicy – należy starać się dobrze zsynchronizować przygotowanie śluzówki z rozwojem zarodka.