Bezskuteczne zabiegi na wrastający paznokieć u dużego palca lewej stopy

witam. mialam juz kilkanascie zabiegow na wrastajacy paznokiec u duzego palca lewej stopy. niestety po kilku miesiacach od zabiegu problem powraca. palec jest ciagle spuchniety a przez skore widac zbierajaca sie rope.(nasila sie to w okresie letnim). co moglo by pomoc w tej dolegliwosci, bo zycie z tym nie jest latwe a problem ten trzyma sie mnie juz kilka lat, czy calkowite zerwanie paznokcia moglo by pomoc bo do tej pory zadne zabiegi czesciowego usuwania nie pomogly

Zapewne zabiegi polegały na częściowym wycięciu paznokcia, lecz nie radykalnym rozwiązaniu problemu. Zerwanie całego paznokcia może nie dać spodziewanego efektu. Jeśli zechce Pani połączyć urlop w Cieplicach z leczeniem paznokcia, to mógłbym zdecydowanie pomóc.

Witam!
Problem jest dość trudny. Istnieje kilka lub kilkanaście metod stosowanych w przypadku paznokci wrastających tzn. nie jednej najlepszej. Ja osobiście wykonuję zabieg z zastosowaniem roztworu fenolu. Skuteczność tej met. oceniam na 80-90%. Całkowite usunięcie płytki paznokciowej nic nie daje, problem wraca po ok. 100 dniach - tak długo odrasta paznokieć. Nieumiejętne usunięcie całej płytki może spowodować uszkodzenie macierzy i odrastający paznokieć będzie zniekształcony na zawsze.
Pozdrawiam