Bhcg a prawdopodobieństwo ciąży

Dzień dobry, moje cykle są 30-31 dniowe,ostatnią miesiączkę miałam 19 grudnia,w 9 dniu cyklu współżyłam z mężem.Czy mogłam wtedy zajść w ciążę?Subiektywne objawy są ale wyniki testu z moczu wyszły negatywne i wczoraj w 29 dc zrobiłam beta hcg wynik wyszedł >0,1 rozumiem,że to jest bark ciąży.Czy coś jeszcze może się zmienić?Może za wcześnie zrobiłam badanie?Bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Po pierwsze proszę pamiętać, że ryzyko ciąży tak naprawdę istnieje w przypadku współżycia w każdym dniu cyklu. Po drugie proszę sprawdzić, czy dobrze przepisała Pani wynik beta-hCG - by ciążę można było wykluczyć poziom hormonu powinien wynosić < 0,1 a nie powyżej tj. >0,1. Ponieważ badanie wykonała Pani 20 dni po stosunku, wynik jak najbardziej jest wiarygodny.