Pokaż kategorie abcZdrowie.pl
Osoba Mam prawie 17 lat, od ok. 3-4 lat miesiączkuję. Moje miesiączki są nieregularne. Od dawna mam nagłe bardzo obfite upławy o kolorze białym nie mają określonego zapachu , zostawiają po sobie żółte ślady, konsystencje mają zbliżoną do białka z jajka. Czuję się niekomfortowo, ponieważ codziennie mu
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Lek. Aneta Zwierzchowska 77
Lek. Aneta Zwierzchowska Stażysta/Rezydent, Warszawa Ochota
Edytuj odpowiedź

Witam!
Białawy śluz jest normalnym zjawiskiem, zwłaszcza w drugiej fazie cyklu (po owulacji, przed miesiączką). Jeśli jednak jest go tak dużo, że konieczne jest noszenie wkładki, to być może masz infekcję dróg rodnych. Najczęstszym patogenem wywołującym zakażenia w tych okolicach jest grzyb- Candida albicans. Upławom towarzyszy jednak wtedy zazwyczaj świąd warg sromowych i w przedsionku pochwy oraz białe grudki w wydzielinie. Do zakażenia nie jest konieczny kontakt seksualny. Przyczyną jest zwykle nieprawidłowa higiena (np. zbyt intensywne podmywanie się, noszenie nieprzewiewnej, ciasnej bielizny) i wahania hormonalne- dochodzi wtedy do namnożenia się grzyba, który w normalnych warunkach znajduje się w pochwie, ale w niewielkich ilościach.
Możliwe jednak, że obfite upławy są w Twoim przypadku fizjologiczne (nie są objawem żadnego schorzenia). Rozstrzygnąć będzie to mógł jedynie lekarz ginekolog w gabinecie, po zebraniu dokładnego wywiadu i częściowym przynajmniej zbadaniu.
Pozdrawiam serdecznie!

Podobne pytania

lekarzy jest teraz online

Zapytaj lekarza
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500