Biała bezbarwna wydzielina z pochwy

Od dłuższego czasu z pochwy wydostaje mi się dziwna wydzielina kolor (białego, bezbarwnego) Miesiączkuje nieregularnie. Nigdy nie współżyłam.
Co mam zrobić są na to jakieś tabletki? Czytałam, że to może być jakieś zapalenie i kupiłam l*** (płyn do higieny intymnej), ale to też nie pomaga.
Jak gdzieś idę, biegam, to potem na bieliźnie mam te dziwne plamy.
Proszę o odpowiedź. Z góry dzięki. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Bardzo możliwe, że opisuje Pani zupełnie prawidłowy śluz szyjkowy, który wydostaje się z dróg rodnych każdej zdrowej kobiety w przebiegu cyklu miesiączkowego. Tuż po miesiączce jest go zwykle niewiele i jest białawy. W okresie płodnym (ok. 14 dni przed miesiączką) staje się obfity, bezbarwny, rozciągliwy. Daje odczucie wilgoci w przedsionku pochwy. Następnie staje się znów białawy i mniej lub bardziej obfity- taki utrzymuje się aż do miesiączki. Jeżeli jednak w wydzielinie pojawiają się grudki, jest jej wyjątkowo dużo, występuje również świąd, pieczenie- wtedy należy podejrzewać infekcję grzybiczą (nie przenosi się ona drogą płciową). Jeśli podejrzewa Pani, że może Pani mieć infekcję- proszę udać się do lekarza ginekologa.
Pozdrawiam!