Biała ciecz wypływająca z piersi

Jestem w 30 tygodniu ciąży od kilku tygodni w nocy wypływa mi biaława ciecz, ale tylko z jednej piersi czy z ta druga jest coś nie tak?? Czy będę mogła karmić z niej?? Może nie rozwinęły się w niej gruczoły mleczne?? Bardzo się martwię. Proszę o odpowiedź

Witam serdecznie!

Płyn, który wydziela się z Pani piersi to siara-pierwsze mleko młodej mamy. Jest to fizjologiczny proces, nie ma więc powodu do niepokoju.

Wydzielanie z jednej piersi też o niczym nie świadczy. Ważne, by nie próbowała Pani ich ściskać, wyciskać, ani w żaden sposób stymulować.

Proszę się nie bać, powinno być wszystko w porządku. Jeżeli jednak będzie Pani nadal zaniepokojona, warto wspomnieć o tym lekarzowi prowadzącemu Pani ciążę, który dla pewności zbada Pani piersi.
Pozdrawiam.