Biała gęsta wydzielina, obrzmiałe piersi a ciąża

Mam 18 lat, współżyłam z partnerem zabezpieczając się prezerwatywą, która nie zsunęła się i nie pękła. On spuścił się w prezerwatywę będąc we mnie. Wiem, że nikłe jest prawdopodobieństwo ciąży, ale moja psychika podsuwa mi ciągle ten scenariusz.

Otóż współżyłam z nim 31 marca, a okres miałam 24 marca, a dziś mamy 19 kwiecień. Mój cykl trwał zawsze 24 dni, minęło już 27, a ja nie mam okresu. Martwię się, bo pojawiła się biała gęsta wydzielina, a moje piersi są obrzmiałe do granic wytrzymałości. Czy to ciąża?

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

W związku z pełnym zabezpieczeniem podczas stosunku szansa na to, że jest Pani w ciąży praktycznie nie istnieje. Jest Pani młodą kobietą, a w tym wieku trwają jeszcze pewne zmiany hormonalne w organizmie, co za tym idzie wydłużenie cyklu o kilka dni jest zazwyczaj normalne. Gęsta biała wydzielina może świadczyć o zakażeniu pochwy, np. grzybiczym, ale może być też normalnym śluzem dni niepłodnych, przedmiesiączkowym. Obrzmienie piersi często występuje w drugiej fazie cyklu i poprzedza bezpośrednio miesiączkę.

W związku z podejrzeniem infekcji układu rodnego proponuję zgłosić się do ginekologa w celu zbadania i wdrożenia odpowiedniego leczenia.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.