Biała i brązowa wydzielina. Czy to oznaki ciaży?

Witam, w 4 dniu okresu odbyłam stosunek, okres trwał 5 dni, po okresie miałam plamienia brązowe 3 dni. Od 4 dnia do dziś białe, to już jest 11 dzień cyklu. Stosunek odbyłam z prezerwatywą, choć nie pamiętamy ja i mój partner by prezerwatywa pękła.Obawiam się, że mogę być w ciąży.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Ciąża nie objawia się nigdy plamieniem w pierwszych dniach po stosunku, w wyniku którego mogło dojść do zapłodnienia. Delikatne krwawienie może pojawić się ewentualnie po 7-10 dniach od zapłodnienia, kiedy dochodzi do implantacji (zagnieżdżenia) zarodka w błonie śluzowej macicy, a następnie od czasu do czasu w pierwszym trymestrze ciąży- szczególnie w terminach, w których wypadałyby miesiączki. Plamienie w Pani przypadku było najpewniej kończącą się miesiączką. Biała wydzielina, którą można zaobserwować po miesiączce, to zupełnie normalny, prawidłowy objaw dla tej fazy cyklu. Taki charakter ma bowiem w tym okresie często śluz wydzielany przez gruczoły szyjki macicy (tzw. śluz szyjkowy). Podobny wygląd przybiera on w drugiej połowie cyklu, po owulacji. Nie musi Pani więc raczej obawiać się ciąży, tym bardziej, że do stosunku doszło w prezerwatywie, która nie pękła ani nie zsunęła się.
Pozdrawiam serdecznie!