Biała i dziwnie pachnąca wydzielina z piersi

Mam 13 lat i jestem dziewczyną. Od około miesiąca wypływa mi z lewej piersi biały, jakby przezroczysty płyn (ma dziwny zapach), wyczuwam też małego guza, nie przyjmuję też żadnych leków. Od tego czasu jestem też bardzo senna. Mogłabym przespać cała noc i dzień  Co to może być?

Witaj.

Piersi podczas dojrzewania ulegają różnym przemianom, mogą tworzyć się różne zgrubienia i zagęszczenia. Pojawienie się wycieku z piersi nie jest do końca sytuacją prawidłową. Czasami przyczyną mogą być zaburzenia hormonalne - np. zbyt wysoki poziom prolaktyny, hormonu wydzielanego przez przysadkę mózgową, lub zaburzenia funkcji tarczycy. Powinnaś odwiedzić lekarza (może być Twój lekarz rodzinny - pediatra), który zbada Cię i zaleci dodatkowe badania lub da skierowanie do specjalisty (endokrynolog).

Pozdrawiam serdecznie