Biała i mięsista wydzielina a poronienie

Witam! Choruję na endometriozę, od 5 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne microgynon21 bez 7 dniowej przerwy. Ostatnio 7 dni przed zakończeniem blistra dostałam plamień, a dwa dni później obfity okres. Drugiego dnia okresu coś ze mnie wypadło, było białawe, gąbczasto-mięsiste, średnica ok. 5 cm. Okres trwa już 6 dzień. Wcześniej odczuwałam też ból w krzyżu, który już ustał. Czy mogło to być poronienie?Dodam, że tabletki biorę systematycznie i o żadnej nie zapomniałam.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Jeżeli tabletki brane są zgodnie z zaleceniami ryzyko ciąży jest bardzo małe. Proponuję wykonać test ciążowy, przed kolejnym opakowanie.
Pozdrawiam