Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 2 3 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Biała maź pod żołędzią penisa

Witam mam 14 lat i dzisiaj zauważyłem pod żołędziem białą maź (jest ona ciężka do umycia , a w moim wieku mycie penisa jeszcze trochę boli) nie wiem jak się pozbyć tej dziwnej substancji , mogę dodać , że często się masturbuję (więc może to być sperma , ale sperma nie jest taka gęsta jak to) . Jak już wspomniałem jest mi cięzko to wyczyścić poznieważ znajduje się to pod żołedziem i łatwo nie schodzi a jest idealnie pod .
MĘŻCZYZNA, 14 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Powodem występowania białej wydzieliny może być infekcja grzybicza. Musze jednak wspomnieć iż pod napletkiem fizjologicznie występuje biaława maź - mastka. Chroni ona żołądź prącia przed nadmiernym wysychanie. Niestety nie jestem w stanie określić z czym masz obecnie do czynienia. Warto udać się z tym do lekarza rodzinnego. Jeżeli to grzybica to po zastosowaniu odpowiedniego leczenia objawy szybko się cofną. Wspominasz także o utrudnionym ściąganiu napletka co świadczy o stulejce. Doraźnie możesz próbowac odciągać napletek podczas kąpieli w ciepłej wodzie. Jeżeli problem będzie występował polecam konsultację z chirurgiem.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Mycie penisa jest obowiązkowe i niebolesne, jeśli jest bolesność - to powinien to zobaczyć lekarz.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy