Zapytaj lekarza

1 , 0 1 9 , 4 9 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Biała maź pod żołędzią penisa

Witam mam 14 lat i dzisiaj zauważyłem pod żołędziem białą maź (jest ona ciężka do umycia , a w moim wieku mycie penisa jeszcze trochę boli) nie wiem jak się pozbyć tej dziwnej substancji , mogę dodać , że często się masturbuję (więc może to być sperma , ale sperma nie jest taka gęsta jak to) . Jak już wspomniałem jest mi cięzko to wyczyścić poznieważ znajduje się to pod żołedziem i łatwo nie schodzi a jest idealnie pod .
MĘŻCZYZNA, 14 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Powodem występowania białej wydzieliny może być infekcja grzybicza. Musze jednak wspomnieć iż pod napletkiem fizjologicznie występuje biaława maź - mastka. Chroni ona żołądź prącia przed nadmiernym wysychanie. Niestety nie jestem w stanie określić z czym masz obecnie do czynienia. Warto udać się z tym do lekarza rodzinnego. Jeżeli to grzybica to po zastosowaniu odpowiedniego leczenia objawy szybko się cofną. Wspominasz także o utrudnionym ściąganiu napletka co świadczy o stulejce. Doraźnie możesz próbowac odciągać napletek podczas kąpieli w ciepłej wodzie. Jeżeli problem będzie występował polecam konsultację z chirurgiem.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Mycie penisa jest obowiązkowe i niebolesne, jeśli jest bolesność - to powinien to zobaczyć lekarz.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy