Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 2 1 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Biała otoczka wokół zmiany skórnej a znamię Suttona

Witam,średnio raz na rok,od trzech lat pojawia mi się wokół jednego znamiona na ciele biała otoczka.Wiele na ten temat czytałam i zdiagnozowałam u siebie tzw znamię Suttona ("hallo"). Chciałabym prosić o potwierdzenie. Wokół znamienia pojawia się biała otoczka,przy opalaniu robi się czerwona, choć staram się nie opalać.Znamię bardzo powoli po jakimś czasie znika, otoczka zostaje i się nie opala. Czy znamię takie jest groźne? Czy muszę udać się do lekarza? (nie boli, nie 'paprze się')
KOBIETA ponad rok temu

Leczenie łojotokowego zapalenia skóry

Łojotokowe zapalanie skóry to schorzenie dermatologiczne. Jego leczenie jest dosyć trudne. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o sposobach leczenia łojotokowego zapalenia skóry.

Witam, diagnoza jest prawidłowa. Nie da się go pomylić z żadnym innym. Jest łagodna i wymaga wycięcia tylko jeśli dzieje się coś niepokojącego. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy