Biała plama na dolnej jedynce

Na dolnej jedynce od zawsze mam biała plamę. Jest idealnie okrągła i dużo bielsza niż zeby. Jak byłam młodsza miałam taka plamę ale brązową na mleczaku tylko na innym zębie. Do tego ten ząb zrobił się bardzo nadwrazliwy. Co to jest ?

Może być to objaw demineralizacji szkliwa. Proszę zgłosić się na wizytę do stomatologa w celu podjęcia odpowiedniego leczenia - istnieje duże prawdopodobieństwo, że na tym etapie uda się usunąć "białą plamę" bez borowania.

Lek. dent. Agata Duda

jeśli jest to plama na jednym zębie to najczęściej nie jest to jednak wada rozwojowa - proszę skonsultować to ze stomatologiem - brak informacji w postaci badania i wywiadu nie daje możliwości jednoznacznej odpowiedzi na pytanie
nadwrażliwość wskazuje na początek tworzenia się ubytku - niekoniecznie próchnicowego pochodzenia
istnieją metody które mogą Pani problem zlikwidować - na to pytanie m.in. odpowie lekarz podczas konsultacji
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk