Biała plamka na języku - czy to zmiana nowotworowa?

Moje problemy zaczęły się po wizycie u dentysty. Było to w połowie grudnia 2018. Zaczął bolec mnie język lewy bok. Myślałam że zwykła afta i przejdzie. Niestety tak się nie stało. Z boku języka zrobiła się czerwonawa plamka z biala obwodka. Raz bylo mniej widoczne raz bardziej. Dodatkowo za dolnymi zębami na dziąsłach wyczuwalam językiem taką jakby kaszkę. Raz była raz nie gołym okiem nic nie było widać. Teraz jej nie ma. W połowie stycznia byłam u rodzinnego. Stwierdził że nadkazenie grzybicze tzw plesniawka. Zapisał nystatyne. Smarowalam przez tydzień bo na tyle starczyło. Niewiele pomogło. Oprócz tego włączyłam b complex i żelazo bo wyszła mi niska hemoglobina w morfologii. Zażywam czosnek w kapsulkach, plucze propolisem. Są dni że jest ok a są dni pogorszenia. Był okres tygodnia gdzue mnie nie bolało praktycznie wogole.Najbardziej martwi mnie ze na grzbiecie języka blisko lewej krawędzi pojawiła mi się biała plamka troszkę wypukla. Boję się że to początek raka:-( jestem załamana. Muszę umówić się do laryngologa i wiem że będzie kazał to usunąć do zbadania. Boję się że ten obolaly jezyk to nie grzybica tylko początek nowotworu. Jestem rozpaczona :-( Mam 42 lata nie palę, nie piję alkoholu a tu takie coś :-(

Witam,
bez przeprowadzenia bezpośredniego badania nie jest możliwe postawienie diagnozy. Proponuję udać się na konsultację do periodontologa - lekarza dentysty specjalizującego się w chorobach błony śluzowej jamy ustnej.
Może uda się w trakcie badania i wywiadu lekarskiego znaleźć przyczynę dolegliwości. Lekarz może też pobrać wycinek ze zmienionej błony śluzowej na języku w celu wykonania badania histopatologicznego.
Pozdrawiam