Biała wydzielina z piersi a karmienie dziecka

Od jakiegoś czasu mam przezroczysto białą wydzielinę z prawej piersi jest ona widoczna podczas nacisku na nią, do tego mnie pobolewa takim dziwnym kłuciem. I wydaje mi się, że jest nawet trochę większa niż lewa; może jest przyczyną to że jak urodziłam to karmiłam tylko 6 miesięcy... co mogą oznaczać te objawy? Bo do lekarza się boję iść...

Witam serdecznie. Jeśli był to pojedynczy epizod, to trudno wdrażać jakąkolwiek diagnostykę. Być może nadmierne drażnienie brodawki było przyczyną pojawienia się wycieku. Proszę się obserwować, lecz nie stymulować nadmiernie brodawek. Gdyby sytuacja się powtórzyła, konieczna będzie wizyta u ginekologa.
Przyczyną surowiczego (wodnistego) wycieku z brodawki może być np. brodawczak piersi lub hiperprolaktynemia (zaburzenie hormonalne, które być może wywołuje także problemy z regularnością miesiączki).