Białaczka a wyniki limfocytów i leukocytów

Proszę o jakąś informację gdyż dzisiaj zostałem wezwany do centrum krwiodawstwa ze względu na złe wyniki krwi, dostałem tylko wydruk z wynikami i pilnym skierowaniem do lekarza rodzinnego.Podkreślone mam wyniki Leukocyty 15,4 K/ul i Limfocyty 14,9%...i o ile dobrze zapamiętałem mam jakiś rozmaz białko krwisty. Czy to może mieć coś związek z białaczką. Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Wysoki poziom leukocytów w korelacji z niskim odsetkiem limfocytów na rzecz granulocytów obojętnochłonnych może sugerować infekcję bakteryjną. Nie można jednak tego stwierdzić bez oceny całego wyniku morfologii oraz danych klinicznych. Proszę udać się do lekarza rodzinnego. Podane przez Pana wybrane wyniki nie są na tyle niepokojące, aby w pierwszej kolejności myśleć o białaczce.