Białe błony śluzowe w jamie ustnej i drobne pęcherzyki wypełnione płynem

Mętne białawe błony śluzowe w jamie ustnej i występowanie w ich obrębie drobnych pęcherzyków wypełnionych płynem które znikają po 1 dniu tworząc malutką niebolesną rankę. Czasem przez miesiąc jest spokój, czasem pęcherzyki "wysypią się" po kilka sztuk. Zazwyczaj w momentach stresujących lub spadku odporności.

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

najlepiej w momencie kiedy sa obecne zmiany udać się na konsultację do periodontologa który leczy choroby błony śluzowej jamy ustnej
doraźnie można się ratować preparatem Elugel
pozdrawiam
lek., lek.med. Bogdan Jaremczuk

Proszę, w momencie pojawienia się pęcherzyków, udać się na konsultację do lekarza dentysty ( periodontologa ). Z samego opisu nie można postawić trafnej diagnozy. Lekarz obejrzy zmiany i wdroży właściwe leczenie ( preparaty do stosowania miejscowego, zwiększające ogólną odporność Pani organizmu, płukanki ).