Białe i swędzące krostki na łokciach i plecach

Witam.Parę dni temu u córki pojawiły się białe swedzace krostki na łokciach następnie powyżej łokci i plecach .Teraz również ja mam takie same krostki na łokciach i pod pachami .Pomimo przyjmowania wapna nic się nie zmienia .Co to może być ?

Witam. Opisane zmiany mogą być wynikiem reakcji alergicznej. Obecnie odchodzi się od stosowania preparatów wapna a tego rodzaju przypadkach, gdyż ich skuteczność jest wątpliwa. Skórę dziecka powinien obejrzeć pediatra, który wdroży odpowiednie postępowanie.