Białe krosteczki na wargach sromowych - czy to grzybica?

Dzień dobry! Mam 13 lat, jestem kobietą, nie miesiączkuję, nie miałam stosunku seksualnego. Na mojej pochwie i wargach sromowych występują malutkie białe krosteczki, które mnie swędzą, ponadto od czasu do czasu mam upławy - białe lub bezbarwne, bezzapachowe. Stosuję maść przeciwgrzybiczą. U ginekologa nie byłam i nie chcę iść, bo się wstydzę. Moje pytanie brzmi: Czy to grzybica? Jeśli nie, czy to jakieś uczulenie? A może tylko jakiś stan zapalny? Jak to zwalczyć, jakie leki zastosować ? Bardzo proszę o pomoc :)) Z góry dziękuję ;*

Witam!

Opisane przez Panią objawy mogą wskazywać na grzybicę. Najlepiej by było, gdyby wybrała się Pani do lekarza, ale jeśli bardzo chce Pani uniknąć wizyty, może Pani dalej stosować maść przeciwgrzybiczą, a także dopochwowe kapsułki kwasu mlekowego (dostępne w aptece, niestety, koszt 10 kapsułek to około 20 zł). Należy je wsunąć do pochwy wieczorem, przed snem. Dodatkowo może trochę pomóc codzienne spożywanie jogurtów, kefirów. Jeśli objawy nie ustąpią w ciągu tygodnia, proszę jednak udać się do lekarza.

Może być też tak, że opisane przez Panią objawy są spowodowane uczuleniem (może proszek do prania działa alergizująco) lub podrażnieniem (częste wizyty na chlorowanym basenie). Proszę przez jakiś czas unikać czynników mogących uczulić Panią i obserwować, czy objawy się zmniejszyły.

Pozdrawiam!