Białe krostki na języku

Dzień dobry, już jakiś czas mam pewien problem dotyczący małych, białych krostek na języku. Są dosyć uciążliwe i znikają same po kilku dniach, ale ostatnio pojawiają się jedno za drugim w innym miejscu. Chciałabym wiedzieć skąd i dlaczego się biorą. Z góry dziękuję i proszę o odpowiedź

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane zmiany mogą być spowodowane infekcją bakteryjną, wirusową bądź grzybiczą. Nie można wykluczyć innego podłoża dolegliwości. Wskazana jest wizyta u lekarza.