Białe krosty - co to jest?

Witam. Od dłuższego czasu zaobserwowałem na pod napletkiem coś takiego: http://www.eskin.com.tw/DB/Upload_Art/20050501160958.jpg Co to może być? Czasami wydaje mi się, że jest tych krostek więcej raz że mniej. Są one niemal płaskie, wielkością nie przekraczają 1 mm. Dodam że mam 25 lat i 3 lata temu odbywałem stosunek z dziewczyną. Czy to może mieć z tym jakiś związek? Czy jest to może grzybica, bo odczuwam jeszcze pieczenie penisa a na języku mam czasami biały nalot? Bardzo proszę o pomoc Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Zmiany na załączonym zdjęciu mają charakter prosaków. Są to naskórkowe lub podnaskórkowe cysty zastoinowe powstałe w następstwie nadmiernego rogowacenia ujść mieszków włosowych z gromadzeniem mas łojowo-rogowych. Nie stanowią bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia, mogą powodować problem estetyczny.

Niektóre gabinety medycyny estetycznej oferują usuwanie tego typu zmian. Aby potwierdzić podejrzewaną przyczynę wskazane jest badanie dermatologiczne.

Pieczenie prącia może sugerować inny problem. Jeśli pieczenie występuje podczas oddawania moczu i jest zlokalizowane w cewce moczowej to może ono sugerować zapalenie cewki moczowej.
Jeśli pieczenie jest niezależne od oddawania moczu, a żołądź jest główną lokalizacją dolegliwości to może sugerować infekcję grzybiczą prącia.
Proponuję skonsultować problem z dermatologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl