Białe krosty i swędzenie całego ciała

Witam! Od dłuższego czasu, gdy tylko położę się spać zaczyna mnie swędzieć skóra niemalże na całym ciele. Najbardziej swędzą mnie nogi, skóra na przedramieniu i ramionach, często też plecy. Gdy zaczynam się drapać jest jeszcze gorzej i wyskakuja mi wtedy małe białe krostki. Zdarza się nawet, że przez drapanie kilka razy obudziłam się z ranami. Czy to może być jakaś reakcja alergiczna? Byłam z tym u dermatologa, ale powiedział, ze nic szczególnego nie zauważył, dostałam 2 masci, ale nie pomogły.

Renata GrzechociĹska

Należy wykluczyć możliwość występowania świerzbu. Jeśli taka reakcja występuje jedynie po kontakcie z kołdrą. Zastanowić się nad wypraniem poscieli wraz z kołdrą i poszukiwać dalszych przyczyn.