Białe krosty na narządach płciowych i swędzenie - co to może być?

Witam, jakiś czas temu pojawiły się na moim prąciu krostki (najpierw były to zgrubienia, później zrobiły się białe na szczycie - wycisnąłem - wypłynęła biała, gęsta wydzielina, później trochę krwi i zrobił się strupek). Po zagojeniu zostały małe, ledwo widoczne blizny. Pojawiły się 4 (wyglądało to jak rogi kwadratu). były umiejscowione tuż nad workiem. Po kilku dniach pojawiły się kolejne trzy - znacznie mniejsze - szybciej znikły - jednak były bliżej końca. Dzisiaj pojawiło się intensywne swędzenie - mniej więcej spodnia część prącia - od worka do czubka. Mam jedną partnerkę o wielu lat i wspominała mi, że miała podobne objawy - kilka tygodni wcześniej (dodam, że nie dawno miała zabieg kenizacji i zdiagnozowano u niej z dużym prawdopodobieństwem HPV). Bardzo proszę o radę, co to może być?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Opisywane objawy nie są charakterystyczne dla jednej choroby. Białe krostki wypełnione ropą mogą być objawem zakażenia mieszków włosowych lub zakażenia narządów płciowych. Infekcja może mieć podłoże bakteryjne, wirusowe lub grzybicze. Niestety bez obejrzenia zmian nie można postawić rozpoznania. Na podstawie informacji o występowaniu podobnych zmian skórnych u partnerki najbardziej prawdopodobna jest infekcja - zakażają się Państwo nawzajem.

Rozumiem, że obawia się Pan infekcji wirusem HPV. Mężczyźni są jednak w tym przypadku bardziej uprzywilejowani. Do zakażenia dochodzi jedynie u 1% mężczyzn, u których doszło do kontaktu z wirusem. Jeśli nawet do tego dojdzie charakter zmian skórnych odbiega od tego, który podał Pan w swoim opisie.

W obecnej sytuacji sugerowałabym udać się na wizytę do dermatologa, który dokładnie obejrzy zmiany i zleci najwłaściwsze leczenie. Ze względu na Państwa aktywność seksualną wskazane będzie równoczesne leczenie pacjentki.

Pozdrawiam