Białe krostki - co to może być?

Witam. Dwa miesiące temu po 5 dniach podawania silnego antybiotyku dostałem dosyć intensywnej wysypki na prąciu i napletku. Po kilku dniach wszystko zaczęło wracać do normy. Niestety, jakieś dwa tygodnie temu wróciły na napletku takie krostki (znowu złapałem jakieś ostre przeziębienie, jednak nie brałem teraz żadnych antybiotyków) - http://i47.tinypic.com/2h83h1t.jpg (nie mam w tym momencie aparatu, dlatego użyłem jednego ze zdjęć z serwisu). Z prąciem jest na oko wszystko okej, bo nie mam na nim tych bąbli, co wtedy, jednak na napletku wróciły w tym miejscu oraz w okolicy wędzidełka. Co to może być? Brak jakiś witamin? Dbam o higienę, dlatego trochę mnie to dziwi, używam obecnie kremu C*******.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Niestety, załączone przez Pana zdjęcie jest nieaktywne.

Opis zmian i przebieg choroby mogą wskazywać na infekcję grzybiczą. Stosowanie antybiotyków mogło się do tego przyczynić. Podobnie  infekcja i obniżenie odporności doprowadziło do nawrotu infekcji. Jednak żeby to potwierdzić konieczna będzie wizyta u lekarza rodzinnego lub dermatologa, który obejrzy zmiany.

Najlepiej, żeby w przyszłości uniknąć nawrotu grzybicy, w przypadku antybiotykoterapii stosować preparaty odbudowujące naturalną florę naszego organizmu, warto zadbać też o urozmaiconą dietę.

Jeżeli współżyje Pan, najprawdopodobniej konieczne będzie także równoczesne leczenie partnerki.

Pozdrawiam.