Białe krwinki powyżej normy

witam mam problem dziś odebrałam wyniki i zauważyłam ze mam zbyt dużą ilość białych krwinek wyszło mi 12,50.. i nie wiem co mam robić.. proszę o jakakolwiek poradę.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!
Jeżeli podwyższonemu poziomowi leukocytów nie towarzyszą inne odchylenia w badaniu krwi (w tym w jej rozmazie) nie ma powodów do niepokoju. Poziom leukocytów, czyli białych krwinek podnosi się w związku z bardzo wieloma czynnikami. Do najczęstszych należą stany zapalne, choroby zakaźne, w tym pospolite przeziębienie, stres, ciąża, wysiłek fizyczny.