Białe plamki na główce u 2-miesięcznego dziecka i konieczność stosowania kremu z filtrem

Witam, mam dwa pytania. 1.Zauważyłam u mojego dziecka dwu miesięcznego na główce trzy białe plamki wielkości małych wisienek.Synek ma ciemną karnację więc bardzo odróżnia się to wśród ciemnych włosów, czy powinnam udać się do lekarza? 2. Czy powinnam smarować niemowlaka kremem z filtrem? Ogólnie staram się unikać słońca ale jakiś promienie zawsze dotrą do jego skóry.

Witam. Przebarwienia najprawdopodobniej rzeczywiście powstały pod wpływem promieniowania uv, powinien jednak ocenić je lekarz w bezpośrednim badaniu. Skórę dziecka jak najbardziej należy smarować kremem z filtrem.