Białe plamki na górnych zębach w 18. tygodniu ciąży

Witam. Jestem w 18 tygodniu ciąży. Od paru dni zauważyłam białe plamki na górnych zębach, chciałam się zapytać czy to może być związane z ciążą?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

wapń zgromadzony w zębach nie podlega reguacji hormonalnej i nie może zostać uwolniony do krążęnia - "zjadanie" zębó przez rozwijający się płód to mit
jedynie zmiany hormonalne wpływające na stan dziąseł mogą utrudniać higienę a to powoduje większą skłonność do próchnicy w tym okresie
proszę zgłosić się do stomatologa na przegląd
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Tak. Prawdopodobnie jest to demineralizacja - powinna Pani zgłosić się do gabinetu stomatologicznego. Jest duże prawdopodobieństwo, że uda się "usunąć" plamki za pomocą preparatu Icon.