Białe plamki na palcach rąk i opuchnięcia

witam serdecznie Od kilku miesięcy borykam się z problemem z rękami plus ostatnio także stopami. Na palcach rąk pojawiają się drobne białe plamki , poźniej palce gwałtownie puchną , mocno czerwienieją i są bardzo gorące. Takie sytuacje zdarzają co najmniej raz dziennie, ostatnio kilka razy spuchły także stopy. Codziennie mam też uczucie takiego jakoby ciepła które rozlewa się w lewej stopie na wysokości kostki, z tym iż jak dotykam stopy w tym miejscu skóra nie jest gorąca

Lek. Katarzyna Szymczak

W jakich sytuacjach występują te objawy? Opis może świadczyć o alergii. Sugeruję konsultację dermatologiczną.
Pozdrawiam